Slive

neznan uporabnik
tema odprta - 24. avg 2001 13:23 | ogledi: 5.526 | odgovori: 7

Sorodniki so me osrečili z zabojčkom sliv - tistih malih, sladkih - niso večje od malo večje češnje. Nekaj sem jih dala v skrinjo, pa jih je še vedno veliko - pa zdaj?

Rada bi pripravila kaj bolj posebnega od navadne marmelade ("džema ne bomo jedli" so rekli doma). Lahko pomagate?

neznan uporabnik

24. avg 2001 21:51

Kaj pa slivovi cmoki? Sicer je res da so marelicni najboljsi, ampak iz teh malih sliv so pa skoraj tako dobri Najraje pripravim kuhano (paljeno) testo in ne krompirjevo, je bolj lahko in pri nas gre bolj v "promet"

neznan uporabnik

25. avg 2001 9:55

Pozdravljeni, pri nas rečemo takim slivam "plavkice". Lahko jih uporabite za slivov kolač ali jogurtovo pecivo s sadjem. Tudi slivovi cmoki so enkratni. Nekaj pa jih le uporabite za marmelado, boste videli, kako prav bo prišla v zimskih jutrih za zajtrke. Beti

neznan uporabnik

25. avg 2001 19:06

Priporocam ti SKUTNE SLIVOVE CMOKE, ki so zelo hitro pripravljeni. Potrebujete: 1/2 kg skute, 2 jajci, sol, moko po potrebi, izkoscicene slive in sladkor v kockah. Skuto dobro pretlacite z vilicami in zamesajte jajca. Nato solite in zmes dobro premešajte. Dodajte toliko moke, da se testo ne prijema na roke.V vsako izkosciceno slivo vstavite kocko sladkorja. Z mokrimi rokami iz majhnih kupckov testa na rokah oblikujte krbipe, vanje zavijte slive in jih kuhajte v vrelem in osoljenem kropu cca. 15 minut. Kuhane cmoke poberite iz vode in jih postrezite skupaj z preprazenimi drobtinicami, tekoco sladko smetano in cimeto. Zreven se prilega kompot. Dober tek!

neznan uporabnik

31. avg 2001 0:23

Slive lahko uporabiš tudi za kompot, rumov lonec, razna peciva. Jaz jih za slivove cmoke za zimo izkoščičim, zložim na pladen in zmrznem v zamrzovalniku. Zmrznjene stresem v vrečko in jih porabljam za cmoke kolikor jih pač potrebujem. Ažokoh

neznan uporabnik

12. sep 2001 10:27

Malo zamujam pa vendar me zanima NAHOKU kako pripravljaš kuhano (paljeno) testo za cmoke; verjetno je manj zamudno kot krompirjevo, primerno pa je tudi za svaljke, kaj ne?

neznan uporabnik

12. sep 2001 10:52

Odličen recept sem našla na straneh Kulinarične Slovenije: recepti-sladice:torte.Naslov je Tarte Ss slivami, poslala ga je ga.Meta Jurc 31.8.Poskusi, odličen je in zelo enostaven za pripravo.

neznan uporabnik

12. sep 2001 14:07

Hvala za ideje, še preostanek sliv je šel v skrinjo,kjer čaka na uporabo v vaših predlogih. Tudi jaz za cmoke uporabljam t.i. paljeno testo, ker se ga relativno hitreje pripravi kot krompirjevo, skutno pa ostalim članom ni preveč všeč. Gre za čisto tako testo, kot se ga uporabi za princes krofe, če ga kaj ostane, se ga pa lahko tudi ocvre v vročem olju in potrese s sladkorjem v prahu. Recept za tako testo je tudi v zadnji Naši ženi (glej link na KulSlo za slivovo pito)- jaz ga trenutno nimam pri roki. Cmoki so precej rahli - bolje izpadejo marelični, ker se marelice prej skuhajo. LP Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti